  RN55D1501FTR been added to your cart.
All Rights Reserved
VISHAY
RN55D1501FTR
Enter Quantity and click "Add to Cart"
VISHAY
Download Data Sheet
RN55D1501FTR
Axial
3,600 in stock
Product Specifications
Part Type: Resistor
Family: Fixed
Generic Number: 55D1501
EU RoHS: Call
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for RN55D1501FTR
55D1501 RN55D1501F RN55D1501FTR
Tags used to find RN55D1501FTR
8W TH 1% Res AXL Ohm Tape Hole 200V 1.5K Film RoHS 125mW AXIAL Power Metal 8watt Fixed Leaded Rating 100PPM MTLFLM Element Through Process Voltage 1.5KOHM Resistor 1.5Kohms Material Tolerance Resistors Compliant Thin Film Resistance Compatible Metal Film Temperature Coefficient Through-Hole