  ERJ-2RKF7151X been added to your cart.
All Rights Reserved
PANASONIC
ERJ-2RKF7151X
Download Data Sheet
ERJ-2RKF7151X
8,000 in stock
Package: SMD
Generic Number: 2RKF7151
EU RoHS: Call
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for ERJ-2RKF7151X
2RKF7151 ERJ2RKF7151X ERJ-2RKF7151X
Tags used to find ERJ-2RKF7151X
1% Cut 100 SMD Pad 10W ppm Ohm ERJ SMT Tol 50V 0.1 Res 0402 0.1W Film 7.15 kOhm 7K15 Tape RoHS Chip Case 7.15K Fixed Thick Style 100mW Power [1005 Rating Series 100ppm Metric] Voltage Kilohms Pwr-Rtg 7.15kohm Resistor AEC-Q200 7.15Kohms Compliant Resistors Tolerance Precision Thick Film Automotive Resistance Technology Surface Mount Device Surface Mount Technology