  ERJ-2RKF2201X been added to your cart.
All Rights Reserved
PANASONIC
ERJ-2RKF2201X
Download Data Sheet
ERJ-2RKF2201X
Resistor Not Leaded, Thick Film/Cermet, Smt-R
5,499 in stock
Package: SMD
Generic Number: 2RKF2201
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for ERJ-2RKF2201X
2RKF2201 ERJ2RKF2201X ERJ-2RKF2201X
Tags used to find ERJ-2RKF2201X
1% ERJ SMD Res 2.2 0.1 Tol SMT Cut Ohm 10W Pad 2K2 100 ppm 50V Chip 0.1W RoHS 2.2K Tape Case Film 0402 kOhm Power 100mW Range Thick Style [1005 Fixed ERJ2R Rating 200ppm 100ppm Molded Series Carrier Kilohms Pwr-Rtg Voltage Element Punched Metric] Product 2.2kohm AEC-Q200 2.2Kohms Resistor Resistors Tolerance Compliant Automotive Thick Film Resistance Temperature Coefficient ERJ-2RKF2201X Surface Mount Device Surface Mount Technology