  1210YD106MAT2A been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
1210YD106MAT2A
Enter Quantity and click "Add to Cart"
AVX
1210YD106MAT2A
2,537 in stock
Package: SMD
Generic Number: 1210YD106MAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 1210YD106MAT2A
1210YD106 1210YD106MA 1210YD106MAT1A 1210YD106MAT2A 1210YD106MATMA
Tags used to find 1210YD106MAT2A
20 dc 10 uF 16 12 Cap 20% 85C X5R AVX CER 16V Min 55C Pad 10% TIN SMT SMD 10F 100% Tape +85C 1210 Case RoHS MLCC 10uF Range 16VDC [3225 Fixed Style Mount 85° Rating 16volts Ceramic Metric] Surface Product Voltage Embossed Standard Tolerance Capacitor Operating Compliant Dielectric Capacitors Multilayer Capacitance Temperature 1210YD106KAT2A 1210YD106MAT2A Characteristic Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor