  08056C106KAT2A been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
08056C106KAT2A
Enter Quantity and click "Add to Cart"
AVX
Download Data Sheet
08056C106KAT2A
1,234 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 8056C106KAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 08056C106KAT2A
08056C106KA 08056C106KAT1A 08056C106KAT2A 08056C106KATMA 8056C106
Tags used to find 08056C106KAT2A
TR 10 uF 10F 6.3 Pad X7R CER SMT 10% 0.1 Tol Cap SMD 125C 0805 10uF 6.3V MLCC RoHS Fixed Mount [2012 125?C Ceramic Metric] Vol-Rtg Surface 6.3volts Tolerance Compliant Capacitor Capacitors Multilayer Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor