  06035C822KATMA been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
06035C822KATMA
Enter Quantity and click "Add to Cart"
AVX
Download Data Sheet
06035C822KATMA
21,197 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 6035C822KAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 06035C822KATMA
06035C822KA 06035C822KAT1A 06035C822KAT2A 06035C822KATMA 6035C822
Tags used to find 06035C822KATMA
nF 50 10 CER Pad TIN 10% SMT X7R 50V Cap SMD 8.2 RoHS 0603 FULL 125C 100% 500. MLCC free TMAX Case 8.2nF Paper Mount [1608 Range Fixed 8200PF Rating Ceramic 125° Voltage 50volts Product Metric] partial Surface 0.0082uF Capacitor Tolerance Compliant Capacitors Dielectric Multilayer 0.034" Capacitance Characteristic Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor