  06035C561KATMA been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
06035C561KATMA
Download Data Sheet
06035C561KATMA
9,910 in stock
Package: SMD
Generic Number: 6035C561KAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 06035C561KATMA
06035C561KA 06035C561KAT1A 06035C561KAT2A 06035C561KATMA 6035C561
Tags used to find 06035C561KATMA
pF 50 10 10% CER Pad 560 SMT X7R Cap SMD 50V MLCC RoHS Tape Case 0603 125C Mount 50VDC [1608 Range Fixed 560pF Rating Ceramic Metric] Surface Product Voltage Compliant Unlimited Capacitor Tolerance Multilayer Capacitors Dielectric Capacitance Characteristic Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor