  06033C333KATMA been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
06033C333KATMA
Enter Quantity and click "Add to Cart"
AVX
Download Data Sheet
06033C333KATMA
20,300 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 6033C333KAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 06033C333KATMA
06033C333KA 06033C333KAT1A 06033C333KAT2A 06033C333KATMA 6033C333
Tags used to find 06033C333KATMA
5% 25 10 nF 33 SMT CER SMD Cap 25V X7R 10% Pad FULL 125C 0603 MLCC CASE RoHS Tape [1608 0.033 Mount Fixed Paper 25VDC RANGE RATING 0.033F .033uF Surface PRODUCT 0.033uF Ceramic METRIC] VOLTAGE 25volts Capacitor Compliant Tolerance DIELECTRIC Capacitors Multilayer CAPACITANCE CHARACTERISTIC Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor