  06031C221KATMA been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
06031C221KATMA
Enter Quantity and click "Add to Cart"
AVX
Download Data Sheet
06031C221KATMA
8,096 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 6031C221KAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 06031C221KATMA
06031C221KA 06031C221KAT1A 06031C221KAT2A 06031C221KATMA 6031C221
Tags used to find 06031C221KATMA
FN MB pF 10 Cap 100 VDC SMT 10% X7R Pad Tol 220 CER SMD STD 100V 125C RoHS INCH FLEX TAPE 0603 MLCC CMAP PAPER 220pF Fixed 125?C Ceramic Vol-Rtg Standard Capacitor FlexiTerm Compliant Tolerance Multilayer Capacitors Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor