  SXR102M050ST been added to your cart.
All Rights Reserved
MALLORY
COMPONENTS
SXR102M050ST
Enter Quantity and click "Add to Cart"
MALLORY COMPONENTS
Download Data Sheet
SXR102M050ST
MALLORY COMPONENTS 102M050
2,260 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Generic Number: 102M050
EU RoHS: Not Compliant
Lead Free: No
Interchangeable Parts and Other Names for SXR102M050ST
102M050 SXR102M050ST
Tags used to find SXR102M050ST
uF 16 32 50 mm 20% Ohm CAP SXR 50V 1000 105C RoHS 32mm 0.13 ALUM Lytic 7.5mm 5000h ELECT 1000UF RADIAL Series LS=7.5 105??C Leaded 50Volt 1810mA Aluminum Compliant Capacitor Capacitors Electrolytic