  MIC39500-2.5BU been added to your cart.
All Rights Reserved
MICREL
SEMI
MIC39500-2.5BU
Buy
20 pcs
Now
Step 1
Enter Quantity and click "Add to Cart"
MICREL SEMI
MIC39500-2.5BU
MICREL SEMICONDUCTOR Power Management IC 39500
20 in stock
Product Specifications
Part Type: IC
Family: Power Management
Generic Number: 39500
EU RoHS: Call
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for MIC39500-2.5BU
39500 MIC39500-2.5BU MIC3950025BU
Tags used to find MIC39500-2.5BU
AU IC RA 5A REG 1.8 BLK GRN Pos HOR LDO 10A 2.5V 1.8V 4CKT 8POS 3CKT 5.0A 1.0% RoHS PLUG EURO Gold BLOCK Black 4-Pin 3+Tab 3.5MM Green 8-POS 16AWG FIXED PSSO3 0.575V Micrel TO-263 Series Blocks BIPolar TO263-3 Dropout VOLTAGE CIRCUITS Positive TO-263-3 MIC39500 TERMINAL PLUGGABLE Regulator Compliant Low Dropout Low-Dropout Low-Voltage Right Angle MIC39500-2.5BU Power Management Voltage Regulator