  C1206X7R101-104MNE been added to your cart.
All Rights Reserved
VENKEL
C1206X7R101-104MNE
Step 1
RFQ
VENKEL
Download Data Sheet
C1206X7R101-104MNE
6,000 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 1206X7R101
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for C1206X7R101-104MNE
1206X7R101 C1206X7R101104MNE C1206X7R101-104MNE
Tags used to find C1206X7R101-104MNE
X7R CER CAP SMD 1206 100V Fixed 2200PF Ceramic Capacitor