  C0402X7R500-102KNE been added to your cart.
All Rights Reserved
VENKEL
C0402X7R500-102KNE
Enter Quantity and click "Add to Cart"
VENKEL
Download Data Sheet
C0402X7R500-102KNE
8,000 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 0402X7R500
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for C0402X7R500-102KNE
0402X7R500 C0402X7R500102KNE C0402X7R500-102KNE
Tags used to find C0402X7R500-102KNE
X7R 50V CER CAP SMD 0402 Fixed 6800PF Ceramic Capacitor