  C0402C0G500-470JNE been added to your cart.
All Rights Reserved
VENKEL
C0402C0G500-470JNE
Enter Quantity and click "Add to Cart"
VENKEL
Download Data Sheet
C0402C0G500-470JNE
28,870 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 0402C0G500
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for C0402C0G500-470JNE
0402C0G500 C0402C0G500470JNE C0402C0G500-470JNE
Tags used to find C0402C0G500-470JNE
NP0 C0G 50V CER CAP SMD 0402 47PF Fixed Ceramic Capacitor Multilayer