  BZX84C7V5LT1 been added to your cart.
All Rights Reserved
ONSEMI
BZX84C7V5LT1
Enter Quantity and click "Add to Cart"
ONSEMI
Download Data Sheet
BZX84C7V5LT1
ON SEMI Diode Discrete Zener Small Outline Transistor 3-pin SOT-23 Surface Mount 84C7V5 BZX84C7V5L
2,900 in stock
Product Specifications
Part Type: Discrete
Family: Diode
Generic Number: 84C7V5
EU RoHS: Not Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for BZX84C7V5LT1
84C7V5 BZX84C7V5L BZX84C7V5LT1
Tags used to find BZX84C7V5LT1
6% mW 10 mA 5% REG 225 7.5 ZEN SMT DUAL 7.5V Volt Auto Tape SOT23 Zener Diode .225W 225mW 300mW 0.25W 0.35W 6.04% 3-Pin Diodes Single 0.225W SOT-23 Series SOT363 AECQ101 Voltage SOT-23-3 TO-236AB Discrete Regulator Automotive BZX84C7V5LT1 BZX84C7V5LT1G Semiconductor Bidirectional Bi-Directional SZBZX84C7V5LT1G Diode/Rectifier Voltage Regulator Surface Mount Technology