  600L270GT200T been added to your cart.
All Rights Reserved
AMERICAN
TECHNICAL
CERAMICS
600L270GT200T
Enter Quantity and click "Add to Cart"
AMERICAN TECHNICAL CERAMICS
Download Data Sheet
600L270GT200T
AMERICAN TECHNICAL CERAMICS Fixed Capacitor SMD Ceramic Multilayer 600L270GT200
10,630 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 600L270GT200
EU RoHS: Call
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 600L270GT200T
600L270GT200 600L270GT200T
Tags used to find 600L270GT200T
2% NP0 SMD CAP CER C0G SMT MLCC 0402 27PF 200V Fixed Ceramic 200volts Capacitor Capacitors Multilayer Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor