  0805ZD106MAT1A been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
0805ZD106MAT1A
Buy
116 pcs
Now
Step 1
Enter Quantity and click "Add to Cart"
AVX
Download Data Sheet
0805ZD106MAT1A
116 in stock
Package: SMD
Generic Number: 805ZD106MAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 0805ZD106MAT1A
0805ZD106MA 0805ZD106MAT1A 0805ZD106MAT2A 0805ZD106MATMA 805ZD106
Tags used to find 0805ZD106MAT1A
CV 55 10 uF Cap ?20 10F CER 85C SMT 10V 20% X5R VDC Min SMD Tape MLCC 0805 10uF Case RoHS HIGH Fixed [2012 Range 10VDC Dielec Rating Metric] Ceramic 10000nF Voltage +85degC Product Embossed Complian Capacitor Operating Tolerance Compliant Dielectric Multilayer Capacitors Temperature Capacitance Characteristic Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor