  08055C332KAT2A been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
08055C332KAT2A
Enter Quantity and click "Add to Cart"
AVX
08055C332KAT2A
14,490 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 8055C332KAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 08055C332KAT2A
08055C332KA 08055C332KAT1A 08055C332KAT2A 08055C332KATMA 8055C332
Tags used to find 08055C332KAT2A
50 nF mm CER SMT Cap 3.3 10% ?10 X7R 125 2.0 50V 1.2 Pad SMD Tape 0805 MLCC RoHS 125C Case [2012 Range Fixed Paper 3.3nF 50VDC 3300PF Rating 125° Metric] Product 50volts Ceramic Voltage 0.0033uF Tolerance Unlimited Compliant Capacitor Capacitors Dielectric Multilayer Capacitance Characteristic Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor