  06036D105KAT2A been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
06036D105KAT2A
Download Data Sheet
06036D105KAT2A
5,841 in stock
Package: SMD
Generic Number: 6036D105KAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 06036D105KAT2A
06036D105KA 06036D105KAT1A 06036D105KAT2A 06036D105KATMA 6036D105
Tags used to find 06036D105KAT2A
uF 20 Tol Cut X5R 1uF 85C AVX VDC 10% SMT CER Cap Min 55C Max SMD 20% 6.3 MLCC 6.3V Tape 0603 Case RoHS Range Fixed Paper [1608 Rating 6.3VDC 85° Ceramic Product Vol-Rtg Metric] Voltage 6.3volts Operating Compliant Tolerance Capacitor Capacitors Multilayer Dielectric Capacitance Temperature Characteristic 06036D105KAT2A 06036D105MAT2A Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor