  06035A1R5CAT2A been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
06035A1R5CAT2A
Download Data Sheet
06035A1R5CAT2A
5,000 in stock
Package: SMD
Generic Number: 6035A1R5CAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 06035A1R5CAT2A
06035A1R5CA 06035A1R5CAT1A 06035A1R5CAT2A 06035A1R5CATMA 6035A1R5
Tags used to find 06035A1R5CAT2A
50 pF SMT TIN CER NPO Pad NP0 AVX 50V 1.5 Cap Min 55C Max SMD C0G 0603 MLCC 0.25 100% TMAX ROHS 125C Case Mount [1608 1.5pF Range Fixed Paper Rating 0.25pF Ceramic Voltage 50volts Product Metric] Surface ?0.25pF Compliant Tolerance Capacitor Operating Dielectric 0.034" Capacitors Multilayer Capacitance Temperature Characteristic 06035A1R5CAT2A Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor