  06033C152JAT2A been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
06033C152JAT2A
Enter Quantity and click "Add to Cart"
AVX
Download Data Sheet
06033C152JAT2A
2,247 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 6033C152JAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 06033C152JAT2A
06033C152JA 06033C152JAT1A 06033C152JAT2A 06033C152JATMA 6033C152
Tags used to find 06033C152JAT2A
10 5% 25 nF Pad CER 10% SMT Tol 1.5 20% X7R 25V Cap SMD Case MLCC 125C Tape RoHS Pins 0603 Style [1608 Paper Fixed 25VDC 1500PF Rating Metric] 25volts Ceramic Voltage 0.0015uF Compliant Terminals Tolerance Capacitor Dielectric Capacitors Multilayer Capacitance 06033C152JAT2A Characteristic Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor