  04025A100JAT1A been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
04025A100JAT1A
Enter Quantity and click "Add to Cart"
AVX
Download Data Sheet
04025A100JAT1A
136,213 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 4025A100JAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: YES
Interchangeable Parts and Other Names for 04025A100JAT1A
04025A100JA 04025A100JAT1A 04025A100JAT2A 04025A100JATMA 4025A100
Tags used to find 04025A100JAT1A
10 pF 5% 50 SMT Pad C0G 50V Cut CER NP0 COG NPO 10% TIN Tol SMD Cap VDC TMAX 125C 10pF Case Tape MLCC RoHS 0402 100% Mount Range [1005 Paper Fixed Style reeled Rating 50volts 94W2839 Surface Vol-Rtg Voltage Metric] Ceramic Product Compliant Capacitor Tolerance Multilayer Dielectric 0.022" Capacitors Capacitance Characteristic Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor