  FH41-50S-0.5SH been added to your cart.
All Rights Reserved
HIROSE
ELECTRIC
FH41-50S-0.5SH
Enter Quantity and click "Add to Cart"
HIROSE ELECTRIC
FH41-50S-0.5SH
HIROSE ELECTRIC 41-50
72,000 in stock
Product Specifications
Part Type: Interconnect
Family: Connector
Generic Number: 41-50
EU RoHS: Call
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for FH41-50S-0.5SH
41-50 FH41-50S-0.5SH FH4150S05SH
Tags used to find FH41-50S-0.5SH
50 FPC way SMD FFC CONN .5MM 50POS 0.5mm pitch 50WAY 50-POS BOTTOM Connector RECEPTACLE Connectors 580-2204-0-28 Surface Mount Device Flexible Printed Circuit Flat Flexible Connectors