  ERJ-14YJ222U been added to your cart.
All Rights Reserved
PANASONIC
ERJ-14YJ222U
Enter Quantity and click "Add to Cart"
PANASONIC
Download Data Sheet
ERJ-14YJ222U
9,596 in stock
Product Specifications
Part Type: Resistor
Family: Fixed
Package Name: Ceramic Surface Mount (SMD) Chip Resistor
Package: SMD
Generic Number: 14YJ222
EU RoHS: Call
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for ERJ-14YJ222U
14YJ222 ERJ14YJ222U
Tags used to find ERJ-14YJ222U
5% 2W kO Ohm Pad ERJ SMT 200 ppm 0.5 2.2 Res SMD Tol Case 0.5W Tape Chip RoHS Film 1210 2.2K Fixed [3225 Thick Range Power 500mW Style Molded Series Rating THKFLM 200ppm Carrier Metric] Product Kilohms Pwr-Rtg }200ppm 2.2KOHM 2.2Kohms AEC-Q200 Resistor Embossed Tolerance PANASONIC Compliant Resistors Automotive Resistance Thick Film ERJ-14YJ222U Surface Mount Device Surface Mount Technology