  SN74HC14PW been added to your cart.
All Rights Reserved
TEXAS
INSTRUMENTS
SN74HC14PW
Buy
78 pcs
Now
Step 1
Enter Quantity and click "Add to Cart"
TEXAS INSTRUMENTS
Download Data Sheet
SN74HC14PW
Performance between 74S And 74F
78 in stock
Add to Cart
Return to Results
Product Specifications
Part Type: IC
Family: Logic
Package Name: Thin Shrink Small Outline Package
Package: TSSOP
Leads: 14
Package Material: Plastic
Mounting Type: Surface Mount
Generic Number: 74HC14
EU RoHS: Call
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for SN74HC14PW
74HC14 SN74HC14PW
Tags used to find SN74HC14PW
TR IC 2V 6V Ca PB HC 14 40C HEX Cut INV SOS PKG X31 SOP PIN SMD Tape TRIG Case Pins 2-IN GATE SO14 CMOS RoHS 74HC SOIC I.C. SVHC NAND Input 14PIN Logic Style Mount TSSOP 5.2mA +125C Range 14-Pin 14-DIP Series Output Inputs Supply SOP-14 digital Catalog Schmitt Trigger Current Surface TSSOP14 Package 14TSSOP 2-Input Voltage Triggers MM74HC14 Inverter Channels 4-ELEMENT Operating 6-Element Inverters Inverting Compliant Automotive SN74HC14-Q1 15-Dec-2010 Temperature SN74HC14PWR SCHMITT-TRIG MC74HC14ADTR2 Semiconductor Schmitt Trigger SCHMITT-TRIGGER Surface Mount Device