  1206ZC226KATMA been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
1206ZC226KATMA
Buy
613 pcs
Now
Step 1
Enter Quantity and click "Add to Cart"
AVX
1206ZC226KATMA
Capacitor Not Leaded, Ceramic, Smt-C
613 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 1206ZC226KAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 1206ZC226KATMA
1206ZC226 1206ZC226KA 1206ZC226KAT1A 1206ZC226KAT2A 1206ZC226KATMA
Tags used to find 1206ZC226KATMA
22 uF 10 CV Tol CER SMT X7R Pad 10V Cap SMD 10% MLCC 125C 22uF 1206 Tape Case HIGH Chip Range Fixed 125?C [3216 +125C Rating Metric] Product Voltage Ceramic Standard Capacitor Tolerance Capacitors Multilayer Dielectric Capacitance Characteristic Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor