  12063C474KAT2A been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
12063C474KAT2A
Enter Quantity and click "Add to Cart"
AVX
Download Data Sheet
12063C474KAT2A
13,200 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 12063C474KAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 12063C474KAT2A
12063C474 12063C474KA 12063C474KAT1A 12063C474KAT2A 12063C474KATMA
Tags used to find 12063C474KAT2A
LT nF uF 30 25 SMT 470 Pad 10% X7R 25V CER Cap ppm SMD TIN Tape FULL 100% 1206 0.47 Case RoHS 125C MLCC Fixed Range 25VDC .47uF 470NF [3216 0.47F Mount Series Rating visual 0.47uF Voltage 25volts Metric] Ceramic Surface Product defects Embossed Compliant Capacitor breakdown Tolerance Multilayer Capacitors Dielectric Capacitance 12063C474KAT2A Characteristic Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor