  0805ZD105KATMA been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
0805ZD105KATMA
Enter Quantity and click "Add to Cart"
AVX
Download Data Sheet
0805ZD105KATMA
1,000 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 805ZD105KAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 0805ZD105KATMA
0805ZD105KA 0805ZD105KAT1A 0805ZD105KAT2A 0805ZD105KATMA 805ZD105
Tags used to find 0805ZD105KATMA
uF 10 1F Cap Tol SMT X5R 10V Pad 1uF 10% 85C CER SMD 0805 85?C MLCC Case Tape RoHS Mount 1.0UF Range Fixed [2012 Rating Ceramic Voltage Surface Product Metric] Capacitor Compliant Operating Tolerance Multilayer Capacitors Dielectric Capacitance Characteristic Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor