  06035C153KAT2A been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
06035C153KAT2A
Download Data Sheet
06035C153KAT2A
11,724 in stock
Package: SMD
Generic Number: 6035C153KAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 06035C153KAT2A
06035C153KA 06035C153KAT1A 06035C153KAT2A 06035C153KATMA 6035C153
Tags used to find 06035C153KAT2A
mm 15 nF uF 5% 50 X7R 0.8 1.6 Pad 50V TIN 125 Cut CER 10% SMT SMD Cap VDC Tol RoHS MLCC 125C FULL Case 100% Tape TMAX 0603 0.015 Fixed 50VDC 0.034 [1608 Range Mount Paper .015uF Rating 0.015F Product Metric] Vol-Rtg Voltage Ceramic Surface 50volts 15000pF 0.015uF Compliant Tolerance Capacitor Capacitors Multilayer Dielectric Capacitance Characteristic Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor