  06035A131JATMA been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
06035A131JATMA
Enter Quantity and click "Add to Cart"
AVX
Download Data Sheet
06035A131JATMA
3,960 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 6035A131JAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 06035A131JATMA
06035A131JA 06035A131JAT1A 06035A131JAT2A 06035A131JATMA 6035A131
Tags used to find 06035A131JATMA
5% Tol C0G CER NP0 Cap 50V SMT SMD Case RoHS FULL MLCC 0603 125C Tape Range 130pF 50VDC Fixed [1608 Rating Product Metric] Ceramic Voltage Compliant Tolerance Capacitor Multilayer Capacitors Dielectric Capacitance Characteristic Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor