  0402YC102KAT1A been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
0402YC102KAT1A
Download Data Sheet
0402YC102KAT1A
31,062 in stock
Package: SMD
Generic Number: 402YC102KAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 0402YC102KAT1A
0402YC102KA 0402YC102KAT1A 0402YC102KAT2A 0402YC102KATMA 402YC102
Tags used to find 0402YC102KAT1A
16 LT nF 10 pF CER Pad 20% 1NF 16V X7R SMT VDC Cap SMD Tol 10% Tape 125C RoHS FULL 1000 0402 Case MLCC Mount [1005 16VDC Fixed Paper Range Series 1000PF Rating Voltage Ceramic Product Metric] Vol-Rtg Surface 0.001uF Capacitor Tolerance Compliant Capacitors Multilayer Dielectric Capacitance Characteristic Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor