  04025A5R6CAT1A been added to your cart.
All Rights Reserved
AVX
04025A5R6CAT1A
Download Data Sheet
04025A5R6CAT1A
20,674 in stock
Package: SMD
Generic Number: 4025A5R6CAT2
EU RoHS: Compliant
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for 04025A5R6CAT1A
04025A5R6CA 04025A5R6CAT1A 04025A5R6CAT2A 04025A5R6CATMA 4025A5R6
Tags used to find 04025A5R6CAT1A
pF TR 50 TIN NPO Pad 5.6 Cap NP0 Tol CER SMT 50V C0G SMD TMAX 0402 100% RoHS MLCC 0.25 FULL Tape Case 125C .25pF Mount Paper 50VDC 5.6pF Fixed [1005 Range 0.25pF Rating ?0.25pF Vol-Rtg Ceramic Surface 50volts Metric] Voltage 125° Product Compliant Tolerance Capacitor Multilayer Dielectric Capacitors 0.022" Capacitance Characteristic Surface Mount Device Surface Mount Technology Multi-Layer Ceramic Capacitor