  EEV-FK1J681M been added to your cart.
All Rights Reserved
PANASONIC
EEV-FK1J681M
Buy
30 pcs
Now
Step 1
Enter Quantity and click "Add to Cart"
PANASONIC
Download Data Sheet
EEV-FK1J681M
Capacitor Not Leaded, Electrolytic, Smt-C
30 in stock
Product Specifications
Part Type: Capacitor
Family: Fixed
Package Name: Multilayer Ceramic Chip (MLCC) Capacitor - Surface Mount (SMD)
Package: SMD
Generic Number: 1J681
EU RoHS: Call
Lead Free: Call
Interchangeable Parts and Other Names for EEV-FK1J681M
1J68 EEVFK1J681M EEV-FK1J681M
Tags used to find EEV-FK1J681M
FK 18 hr SMD 63V K16 CAP 20% ELEC ALUM CASE ECAP 5000 63VDC 680UF Fixed 16.5mm 1690mA Aluminum Capacitor Capacitors Electrolytic Surface Mount Device